عجایبی که شاید آن‌ها را تا به‌ حال به چشم ندیده باشید

خیلی از کلمات یا مکان‌ها هستند که همه‌ی ما درباره‌ی آن‌ها شنیده‌ایم اما تابه حال از نزدیک با شکل واقعی آن‌ها آشنا نشده‌ایم. در این مطلب کلمات آشنایی را می‌یابیم که در روزمره از آن‌ها استفاده می‌کنیم اما شاید تاکنون از نزدیک ندیده باشیم.
عجایبی که شاید آن‌ها را تا به‌ حال به چشم ندیده باشید

کلمات و مکان‌های زیادی را در روزمره استفاده می‌کنیم که تنها تصاویری نامشخص از آن‌ها به خاطر داریم؛ شاید به این دلیل است که تا به حال از نزدیک با این مفاهیم برخورد نداشته‌ایم. یا به وجود آمدن خیلی از چیزهایی که روزمره در اطرافمان می‌بینیم برایمان سوال باشد. امروز در بنیتا با برخی از این کلمات و شکل آن‌ها آشنا خواهیم شد تا آن تصاویر نامشخص در ذهن ما وضوح پیدا کنند. در ادامه با ما همراه باشید.

جعبه سیاه هواپیما

جعبه سیاه هواپیما

در این تصویر انواع مختلفی از جعبه‌ی سیاه را می‌بینید. امروزه جعبه‌ی سیاه برخلاف اسمش، یک کره‌ی نارنجی رنگ است. جعبه سیاه‌های اولیه سیاه رنگ و مستطیل شکل بودند. محتویات این جعبه تقریبا برای همه پنهان است.  

DNA

شکل دی ان ای

همه می‌دانیم که DNA شکلی مارپیچی دارد اما تعداد کمی هستند که می‌دانند DNA به علت طویل بودن، با چشم غیرمسلح هم قابل دیدن است. برای دیدن DNA یک نوع محلول خاص مورد نیاز است که در آن DNA به شکل رشته‌های باریک و نخ‌مانند در می‌آید. همان‌طور که در شکل بالا می‌بینید.

بیت کوین

بیت کوین

بیت کوین‌ها درواقع شکل فیزیکی ندارند و تنها یک واحد و پول دیجیتال است. با این حال از سال ۲۰۱۱، بیت کوین‌های نقدی هم در حال ساخت هستند که شامل یک آدرس و کد در زیر هولوگرام هستند. این‌ها برای پرداخت‌های نقدی استفاده می‌شوند و موضوع جالبی برای علاقمندان به سکه‌شناسی هستند.

دم فیل

دم فیل

هنگامی‌که اسم از دم فیل به میان می‌آید، ممکن است به یاد دمی کوتاه و باریک بیافتیم یا اصلا تصویر واضح و مشخصی از آن نداشته باشیم. همان‌طور که در تصویر بالا می‌بینید، دم فیل پوشیده از رشته‌های بلند و مو مانندی است؛ مثل یک برس. آفریقایی‌ها از این رشته‌ها برای ساخت دستبند استفاده می‌کنند.

جبل الطارق

جبل الطارق

جبل الطارق، دهکده‌ای کوهستانی در سواحل جنوبی اسپانیا است و با اسپانیا هم‌مرز است. این دهکده مکان جالبی است؛ زمینی به وسعت ۶/۸ کیلومتر مربع که در آن به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند و واحد پول آن‌ها هم پوند است و از تنگه‌ی جبل‌الطارق می‌توان آفریقا را دید. این مکان تنها جایی در اروپا است که میمون‌ها به طور آزادانه در محیط زندگی می‌کنند.

 آلکاتراز

زندان آلکاتراز

 زندان مخوف آلکاتراز که در تاریخ به زندانی معروف است که فرار از آن غیر ممکن است. تا قبل از دیدن تصویر این زندان ممکن است تعریفی که از آن شده، تصویری وحشتناک را به یاد شما بیاورد اما درواقع این زندان بیشتر شبیه به یک هتل است تا زندان. البته مسلما هتلی نیست که هرکسی تمایل به ماندن در آن داشته باشد.

راه شیری

راه شیری

همه می‌دانیم که زمین در کهکشان راه شیری قرار دارد اما به دلیل آلودگی نوری تعداد کمتری از افراد می‌توانند شکوه این کهکشان را به چشم ببینند. در سال ۱۹۹۴، برخی از ساکنین لس‌آنجلس موفق به دیدن این کهکشان شدند. البته آن‌ها پس از دیدن راه شیری به پلیس خبر دادند زیرا نمی دانستند در حال تماشای چه چیزی هستند.

انجیل گوتنبرگ

انجیل گوتنبرگ

این انجیل اولین کتابی است که به تعداد بالا منتشر شد اما صفحات آن را شاید افراد زیادی ندیده باشند. برای علاقمندان به کتاب و تاریخ، این کتاب می‌تواند یک کتاب با ارزش باشد.

اگر این مطلب برای شما جالب بود، سری به مطلب «همه‌ی این اتفاقات در عرض ۲۴ ساعت می‌افتد» بزنید.

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۳۷)
fatemeh8645
fatemeh8645
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۲

ممنون

آزاده
۱۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۲

لطفا از این دست مطالب بیشتر قرار بدید.ممنون

آزاده
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۲

خیلی جالب بودن.

آرمین
۱۶:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱

جعبه سیاهو که ندیدم اما جبل الطارق باد دیدنی باشه

Yasinghane
Yasinghane
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۱

ممنون