سفرگونه/ جهانگردی: زیبای ناشناخته‌ای در آنتالیا که ایرانی‌ها از آن بی‌خبرند!

«سفرگونه» در هر سری به ایرانگردی، جهانگردی، سبک سفر و مسائل مختلف مربوط به سفر می‌پردازد. در این قسمت به سراغ یک جاذبه‌ی زیبا اما ناشناخته در آنتالیا و کشور ترکیه رفتیم که ایرانی‌ها از آن بی‌خبرند. این جاذبه‌ی توریستی سند لند یا سرزمین ماسه‌ای نام دارد. با بنیتا همراه باشید تا گزارش تصویری از این مجموعه زیبا ببینید.
سفرگونه/ جهانگردی: زیبای ناشناخته‌ای در آنتالیا که ایرانی‌ها از آن بی‌خبرند!

«سفرگونه» قصد دارد نقاط دیدنی ایران و جهان، سبک‌های گوناگون سفر و هرچه که به آداب سفر کردن مربوط است را با شما در میان بگذارد. با بنیتا همراه باشید تا اولین مطلب سفرگونه جهانگردی را با شما به اشتراک بگذاریم.

تابستان است و فصل سفر به نقاط ساحلی! مردم ایران برای لذت بردن از ساحل و دریا و استفاده از تعطیلات تابستانی‌شان مقاصد مختلفی را انتخاب می‌کنند. یکی از این مقصدها آنتالیا و سواحل دریای مدیترانه است. اما این منطقه ساحلی تنها به ساحل و تفریحات آبی و یا مراکز خرید محدود نمی‌شود. شهر آنتالیا و محدوده‌ی اطراف آن پر از جاذبه‌های دیدنی و مناظر فوق‌العاده است.

آنتالیا

اگر مسافران ایرانی در مورد مقصد مورد نظرشان کمی بیشتر تحقیق کنند می‌توانند نقاط جذابی بیابند که دیگران از آن بی‌خبرند. در آنتالیا نیز جاذبه‌هایی وجود دارد که ایرانی‌ها بدون این‌که بدانند آن‌ها را از دست می‌دهند. در این سری از «سفرگونه» به معرفی یک سرزمین ناشناخته در آنتالیا می‌پردازیم که اکثر ایرانی‌ها آن‌را ندیده‌اند. 

 

سند لند یا سرزمین ماسه‌ای

آنتالیا

این جاذبه دیدنی در آنتالیا جزو ناشناخته‌ها محسوب می‌شود. طوری که در ابتدای ورودمان به آن از ما پرسیده شد چطور آن‌ سند لند  پیدا کردیم. باید خاطرنشان کرد که قبل از هر سفر بهتر است سری به وب‌سایت تریپ ادوایزر زد. ما نیز این مکان زیبا را از روی همین وب‌سایت یافته و گزارش تصویری خود را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

آنتالیا

سند لند یا سرزمین ماسه‌ای واقع در منطقه لارا، در کنار ساحل لارا در آنتالیا واقع شده است. ۱۱ سال از تاسیس آن می‌گذرد و به گفته‌ی مسئول و راهنمای آن قبلا در محل دیگری بوده که به دلیل بد مسیر بودن و فاصله زیاد، ۳ سال پیش به لارا منتقل گردیده است.

آنتالیا

سند لند مجموعه‌ای از مجسمه‌های ماسه‌ای است که به دست مجسمه‌سازان ترکیه ساخته شده و تنها مواد تشکیل دهنده‌ی آن آب و ماسه است. این مجسمه‌های ماسه‌ای شامل نمادها و مکان‌های تاریخی معروف در دنیا، شخصیت‌های خیالی و حقیقی و نمادی مجسمه‌های مهم و زیبای جهان است.

آنتالیا

از بناهای تاریخی می‌توان به برج ایفل، تاج محل، اهرام مصر، تندیس مسیح منجی در ریودوژانیرو، کلوسئوم رم و... اشاره کرد.

آنتالیا

نحوه‌ی ساخته شدن این مجسمه‌ها به این صورت است که از آب و ماسه‌ی بلوک‌های ماسه‌ای می‌سازند و آن‌ها را در اختیاران مجسمه‌سازها قرار داده تا روی آن کار کنند و نتیجه‌ی نهایی را به سرزمین ماسه‌ای می‌آورند.

آنتالیا

سند لند با ورودی ۲۰ لیرترکیه،  در مقایسه با ورودی‌های سایر بناهای تاریخی این کشور، جزو مکان‌های دیدنی کم هزینه و مقرون به‌صرفه محسوب می‌شود.


آنتالیا

گفته می‌شود هرساله چند مجسمه‌ی ماسه‌ای به این مجموعه اضافه می‌گردد. از مسئول آن سوال کردیم چرا از بناهای تاریخی ایرانی در سند لند استفاده نشده است. او در پاسخ گفت که طرح‌ها توسط خود مجسمه‌سازها انتخاب می‌شوند و بعید نیست در آینده نمادی از ایران به این سرزمین زیبا اضافه گردد.

آنتالیا

سند لند در شب هم با نورپردازی‌های فوق‌العاده، جذاب و دیدنی است. اگر به آنتالیا سفر کردید به شما پیشنهاد می‌کنیم این مجموعه زیبا را از دست ندهید.

آنتالیا

در ادامه اگر می‌خواهید می‌توانید سری به مطلب «روستای زیبای سنج در اطراف تهران» سری بزنید.

منبع:

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۱۰۵)
68yass
68yass
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۳

خوب بودممنون

آوا
۱۵:۳۷ - ۱۳۹۶/۰۵/۲۰

چه خوب

saeedeh12
saeedeh12
۰۹:۰۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۵

مرسییی

آناهیتا
۱۷:۱۲ - ۱۳۹۶/۰۵/۱۲

بسیار عالی بود ممنون

pardis74
pardis74
۰۹:۵۹ - ۱۳۹۶/۰۵/۰۵

عجب چیزهایی واقعا عالیه