نشانه های یک شوهر خیانتکار

خیانت شوهر در روابط زناشویی مسئله تازه‌ای نیست. اما چطور می‌توان نشانه‌های این خیانت را تشخیص داد؟
نشانه های یک شوهر خیانتکار

شاید تصور شما از یک مرد خیانتکار، فردی بسیار خوش چهره است که زنان دیگر را اغوا می‌کند. ممکن است این موضوع گاهی اوقات درست به نظر برسد اما محققان می‌گویند این مردها خیلی معمولی‌تر از چیزی هستند که به نظر می‌رسند.

این نتایج از مطالعه‌ای که توسط انستیتو خانواده در آمریکا صورت گرفته به دست آمده است. برطبق این تحقیق ۲۰ درصد آمریکایی‌های بالای ۵۵ سال اعتراف کرده‌اند که به همسران خود خیانت کرده‌اند. این در حالی است که این آمار برای مردان زیر ۵۵ سال ۱۴ درصد بوده است. البته جای تعجب ندارد که این آمار با رسیدن به سن ۷۰ کاهش پیدا می‌کند.

شاید شما هم تصور کنید که این آمارها در مورد من و همسرم صدق نمی‌کند (ما هم امیدواریم!) اما بهتر است چشم و گوش‌های خود را باز کنید. در ادامه به یک سری نشانه‌های کلی در این زمینه اشاره خواهیم کرد. با بنیتا همراه باشید.

 

مردانی که زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند

شبکه اجتماعی

در واقع این موضوع هم برای زنان و مردان صدق می‌کند. بنا به نتایج تحقیقی که توسط مجله‌ی روانشناختی و تحلیل رفتار شبکه‌های اجتماعی صورت گرفته، افرادی که بیشتر از توئیتر استفاده می‌کنند احتمال بالای طلاق به خاطر خیانت را تجربه می‌کنند. این نتایج هم برای زوج‌هایی که سال‌های کوتاه یا بلندی با هم زندگی کرده‌ بودند یکسان بود. البته شما می‌توانید با توجه به اینکه در ایران بیشتر از اینستاگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی استفاده می‌شود نتایج را به این شبکه‌ی اجتماعی تعمیم بدهید.

 

مردانی که عدد سنی آن‌ها با عدد ۹ تمام می‌شود

تولد

تحقیقاتی که روی وب‌سایت اشلی مدیسون (یک وب‌سایت دوستیابی برای افراد متاهل) شکل گرفته نشان می‌دهد که درصد بالایی از مردانی که سن‌ آن‌ها ۲۹، ۳۹، ۴۹ یا ۵۹ است اعضای خیانتکار این سایت را شکل می‌دهند.

 

کسی که خیانت کرده است

بله! افرادی که سابقه‌ی خیانت را در رابطه‌ی خود دارند احتمال بالایی دارد که دوباره هم خیانت کنند. بنابراین بهتر است دست از بخشیدن افراد خیانتکار بردارید. این‌ها نتایج تحقیقات دانشگاه آلابامای جنوبی بود.

 

مهربان شدن ناگهانی

شوهرانی که به یکباره نسبت به شما مهربانی و توجه بیشتری نشان می‌دهند می‌توانند به شما خیانت کنند، چرا که آن‌ها از نظر جنسی فعال‌تر شده‌اند. این موضوع خصوصاً زمانی که معشوقه‌‌ی او در کنارش قرار ندارد بیشتر هم می‌شود.

 

مردانی که با زنان نان‌آور زندگی می‌کنند

خیانت

زنانی که ۱۰۰ درصد از لحاظ مالی مستقل هستند احتمال کمی دارد تا به شوهران خود خیانت کنند. اما تحقیقات مجله‌ی روانشناسی آمریکا نشان می‌دهد مردانی که از لحاظ مالی ۱۰۰ درصد به زنان خود وابسته‌اند به احتمال خیلی زیاد به همسر خود خیانت می‌کنند. محققان باور دارند که این مردان به خاطر اینکه مردانگی آن‌ها در خطر قرار دارد سعی می‌کنند آن را در جای دیگری پیدا کنند.

 

مردان باهوش

بنا به گزارش‌ها مردانی که خیانت می‌کنند طبق آمار از هوش بالاتری برخوردارند. این مردها به خاطر هوش‌ خود دارای منابع زیادی مانند: منابع مالی یا جایگاه اجتماعی هستند که آن‌ها را جذاب می‌کند. این موضوع خیانت را برای آن‌ها آسان می‌کند.

 

افرادی که مشکل عدم امنیت شخصی دارند

افرادی که هیچ امنیتی را حس نمی‌کنند، چرا که به خود شک دارند به دنبال محبت هستند و زمانی که این محبت را از شما دریافت نکنند هر جا که آن را پیدا کنند به سراغش می‌روند. 

 

خود شیفته‌ها

خود شیفته‌ها دوست دارند تا ثابت کنند که آن‌ها دوست‌داشتنی هستند. برای آن‌ها عشق یک نفر کافی نیست آن‌ها می‌خواهند مطمئن شوند که همه آن‌ها را دوست دارند.

منبع: womenshealthmag ،psychologytoday ،familyshare

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۷۱)
آرمین
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۸

ممنون امیدوارم کار به اونجا نرسه

pedram28
pedram28
۰۰:۳۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۸

هه

الناز
۲۲:۴۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۸

عدد ۹ دیگه خرافات بود

آناهیتا
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۶

خدا نصیب نکنه

fatemeh8645
fatemeh8645
۲۲:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳

مرسی خیلی خوب بود