«رژیم ماکبَنگ» هم روی همه رژیم‌های غذایی دیگر!

شاید جای شگفتی نباشد اگر ادعا کنیم که به تعداد انواع چاقی روی زمین راه و روش برای لاغری هم وجود دارد تا اصطلاحا از آن‌ها تحت رژیم غذایی نام می‌برند. یکی از این گونه رژیم‌ها «رژیم ماکبَنگ» نام دارد که به نظر روش جالبی می‌آید.
«رژیم ماکبَنگ» هم روی همه رژیم‌های غذایی دیگر!
Credit: NPR

رژیم غذایی پشت رژیم غذایی! زمستان یک جور رژیم غذایی و تابستان جور دیگر! هر از چند گاهی هم گوشی تلفن همراه را برمی‌داری و عکس سلفی از غبغب زیر گلویت می‌گیری و با عکس‌‌های قبلی‌ات مقایسه می‌کنی تا ببینی چه قدر در از بین بردن آن موفق شده‌ای.

راستش، با این که خودت می‌دانی کاری از پیش نبرده‌ای اما حسی به تو می‌گوید داری راه درست را می‌روی. با خودت می‌گویی راهش همین است و جز با رژیم غذایی لاغری نمی‌شوی.

تو که هزار و یک جور رژیم غذایی را امتحان کرده و پیامدهای خوب و بدش را به جان خریده‌ای به نظر نمی‌آید اشکالی داشته باشد که رژیم غذایی معروف به «رژیم ماکبَنگ» را هم از سر بگذرانی.

حالا می‌رسیم به اصل ماجرا؛ این که «رژیم ماکبَنگ» چه جور رژیمی است؟

ساده بگوییم؛ «رژیم ماکبَنگ» روشی جدید در مهار کردن اشتهای تو است با تماشای برنامه‌ی تلویزیونی «ماکبَنگ» است. در این برنامه مهمانان برنامه به شکلی مسخره و مضحک بر سر میزی پر از غذاهای رنگارنگ است. واژه «ماکبَنگ» (mukbang) ریشه در زبان کره جنوبی دارد و مخفف شده کلمه muk-da (به معنای خوردن) و bang-song (به معنای پخش برنامه تلویزیونی) است. بدون شک همین حالا به ذهنت خطور کرد که این دیگر چه جور رژیم غذایی است و بیشتر به مسخره‌بازی شبیه است اما وقتی تاثیرش در خودت دیدی حساب کار دستت می‌آید که با چه روش اعجاز‌آفرینی طرف بوده‌ای و نمی‌دانستی!

اصل اول: در برابر وسوسه خود برای بیشتر خوردن ایستادگی کن!

رژیم ماکبَنگ

معمولی غذا بخور و در وعده‌های کم و کوچک. بعد برو پای تماشای برنامه‌های آشپزی و بخوربخور تلویزیون بنشین تا دوباره اشتهایت باز شود. یادت باشد در این روش باید از خوردن اسنک پرهیز کنی و همچنان باشگاهت را بروی. هر وقت هم که هوس چیپس و پفک کردی برو تلویزیون را روشن کن و برنامه آشپزی و بخوربخور ببین.

اصل دوم: «رژیم ماکبَنگ» برتر از همه رژیم‌های من درآوردی تو است!

رژیم ماکبَنگ

اگر اشتیاق به خوردن غذای خاصی داری نباید تا زمانی که «رژیم ماکبَنگ» را دنبال می‌کنی آن غذا از گلویت پایین برود چون قرار است پای تماشای برنامه‌های تلویزیونی بنشینی و تلویزیون غذای تو را بخورد! دقایق ابتدایی ممکن است خیلی برای غذا خوردن وسوسه شوی اما چند ثانیه‌ای که گذشت خیلی زودی شستت خبردار می‌شود که قانع شده‌ای که اگر آن غذا نخوری آسمان به زمین نمی‌آید. مثل تاثیر دل خوش کنک یک جور تلقین می‌ماند. یعنی هر با خودت فکر می‌کنی داری جواب می‌گیر بدون این که چیزی خورده باشی. یادت باشد در هنگام تماشای تلویزیون هر جا بهت فشار آمد آب بخور. جواب می‌دهد!

اصل سوم: تو دیگر تنها نیستی!

رژیم ماکبَنگ

مزیت دیگر «رژیم ماکبَنگ» این است که احساس تنهایی نمی‌کنی. چیز جالب دیگرش آن است که مجریان برنامه آشپزی تلویزیونی همیشه هنگام اجرا و صحبت کردن به غذاها ناخنک هم می‌زنند. چون این مجری‌ها با مخاطبان و بینندگان خود ارتباط برقرار می‌کنند به این می‌ماند که دوستی در مقابل‌ات نشسته و غذا می‌خورد و تو داری غذا خوردن او را تماشا می‌کنی. در کره جنوبی برنامه‌ تلویزیونی با نام Afreeca TV پخش می‌شود که در آن بینندگان حتی می‌توانند به صورت آنلاین با بلاگرهای فیلم در فضای مجازی گفت‌وگو کنند.

اصل چهارم: بهشت خوراکی‌ها!

رژیم ماکبَنگ

بهترین بخش از «رژیم ماکبَنگ» این است که بدانی چیزهای زیادی هست که امکان انتخاب آن‌ها برای تو وجود دارد. بلاگرهای ویدئو در فضای مجازی همیشه هستند تا هر غذایی را که تو بگویی بخورند. هر غذایی که فکرش را بکنی؛ سوشی، هات داگ، اسپاگتی، زیتون و حتی غذاهای حلال برای مسلمانان. تو هم همیشه می‌توانی هر غذایی را که دلت خواست سفارش بدهی تا بلاگرهای فضای مجازی آن غذا را به جای تو بخورند و تو از تماشای آن لذت ببری.

حالا اگر هنوز شک داری که این رژیم بتواند به از بین بردن شکم گنده و غبغب بی‌ریخت تو کمک کند می‌توانی یک مدت فاصله بگیری تا تابستان سال بعد که دوباره «رژیم ماکبَنگ» شروع می‌شود و از نو با انگیزه متفاوت دست به کار شوی. فقط یادت باشد که نباید تسلیم شوی و اگر بنا را بر صبر کردن تا سال آینده گذاشتی به خودت خیانت نکنی. یعنی چه؟ یعنی این که دست کم به همان رژیم غذایی من درآوری خودت هم که شده پایبند باشی تا از ریخت و قیافه نیفتی!

منبع: spoonuniversity

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۳۸)
Mahdinaseri
Mahdinaseri
۰۸:۲۴ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴

زیبا و آموزنده

sasanbayzidi
sasanbayzidi
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۲

لایک

Farzad yousefi
Farzad yousefi
۲۰:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

??

Farzad yousefi
Farzad yousefi
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸

???

Alireza_sayah
Alireza_sayah
۲۳:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۰۶

????