چرا حس می‌کنید دست‌ کم گرفته شده‌اید؟

در زندگی لحظاتی وجود دارند که حس می کنید دست کم گرفته شده‌‌اید. چطور می‌شود با این احساس مواجه شد؟
چرا حس می‌کنید دست‌ کم گرفته شده‌اید؟

آیا حس می‌کنید دست کم گرفته شده‌اید؟ ما انسان‌ها دچار این حس می‌شویم چرا که مغز ما طوری طراحی شده تا خود را به صورت اجتماعی مورد مقایسه و قضاوت قرار بدهیم.

موجودات اجتماعی مثل ما انسان‌ها نیازمند راهی هستند تا تنش‌ها را کاهش دهند و مغز خود را توسعه بدهند. مغز وقتی شما را در موقعیت بدی می‌بیند با ترشح کورتیزول ایجاد احساسات بد می‌کند و زمانی که اوضاع خوب پیش می‌رود به ترشح سرتونین اقدام می‌کند. این سیستم عصبی باعث ایجاد انگیزه می‌شود تا در مواقعی که نیاز است خود را نجات بدهید.

شما به صورت آگاهانه از این موضوع اطلاعی ندارید اما درون مغزتان همان ساختاری را دارید که سایر پستانداران دارند. این ساختار سبب می‌شود با مقایسه خود با دیگران و ترشح سرتونین، انگیزه حرکت در شما ایجاد شود.

ارزشمند بودن

اما سرتونین به سرعت در بدن مورد سوخت و ساز قرار می‌گیرد بنابراین نیاز به مقدار بیشتری از آن دارید. این موضوع برای مغز خیلی سخت خواهد بود چرا که مغز به این پاداش‌ها عادت می‌کند. بنابراین همیشه به یک چیز جدید برای ترشح دوباره سرتونین نیاز است. نتیجه می‌شود یک تلاش خسته‌کننده برای به دست آوردن موقعیت‌های بیشتری تا سرتونین ترشح شود.

از همه بدتر اینکه کورتیزول به راحتی تحت سوخت و ساز قرار نمی‌گیرد. کورتیزول در سیستم بدنی شما باقی خواهد ماند و بدن را به طور دائم در شرایط حفظ بقا نگه می‌دارد. این همان حسی است که از آن به عنوان بی‌ارزش بودن نام می‌برند.

در ادامه با راهکارهایی آشنا خواهید شد که زمانی که احساس بی‌ارزش بودن می‌کنید از آن‌ها در مواجه با این احساس استفاده کنید:

 

رفتار دیگران را شخصی برداشت نکنید

ارزشمند بودن

هر کسی می‌تواند تصمیم بگیرد که در دنیا خود را چطور نشان بدهد. شما مسئول رفتار دیگران نیستید. دلایل زیادی وجود دارد که مردم چیزی را که شما نیاز دارید به شما نمی‌دهند. مهم نیست چقدر به آن‌ها نزدیک هستید. حسادت، کج فهمی، عدم توانایی در نشان دادن احساسات و ... تنها بخشی از دلایلی است که هر کس مسیر خودش را در پیش می‌گیرد. بله عادلانه نیست و بله آن‌ها باید خودشان مشکلات خودشان را حل کنند اما حقیقت این است که شما نمی‌توانید رفتار بقیه را کنترل کنید به این خاطر که خودتان حس ارزشمند بودن بکنید. احساس ارزشمند بودن وظیفه شخص خود شماست. این موضوع شاید ترسناک به نظر برسد اما وقتی به واقع به این مفهوم باور کردید آزاد خواهید بود.

 

از محبت استفاده کنید

ارزشمند بودن

اگر کسی چیزی را که شما می‌خواهید به شما نمی‌دهد بنابراین دست از این تقاضای خود بردارید. خسته‌کننده است که از دیگران بخواهید آن‌طور که می‌خواهید به شما عشق نشان بدهند. انجام دادن این کار خودش خیلی مشکل است اما برای داشتن یک زندگی سالم و شادتر ضروری است. برای آن‌ها یک زندگی شادتر را بخواهید و این را خواسته قلبی خود قرار بدهید. این کار به معنای نادیده گرفتن آن‌ها نیست این به معنای آن است که شما نیاز ندارید تا آن‌ها به طرز خاصی رفتار کنند تا حس ارزشمند بودن کنید.

 

روی پیروزی‌های کوچک خود تمرکز کنید

همه روزهای بدی داشته‌ایم که وفق مرادمان نبوده است. مشتری با شما تماس نگرفته است، رئیستان فرد دیگری را به خاطر کاری که شما انجام داده‌اید مورد تشویق قرار داده است و ...

در این روزها بهتر است روی پیروزی‌های کوچک تمرکز کنید. وقتی به دنبال این پیروزی‌ها باشید مغز خود را مجبور می‌کنید تا از تمرکز روی افکار منفی به دور بماند. 

 

به کمک اهداف به خود انگیزه بدهید

ارزشمند بودن

شگفت‌انگیزترین قسمت در مورد انسان بودن این است که شما می‌توانید برای خود اهدافی را تعیین کنید که از آن‌ها لذت می‌برید. از آن‌جایی که از اطرافیان خود توجه لازم را دریافت نمی‌کنید بنابراین باید اهداف را خودتان مشخص کنید و روند پیشرفت را مورد سنجش قرار بدهید. 

به این صورت می‌توانید خودتان منبع شوق و انگیزه شخصی باشید.

صحبت کنید

گاهی اوقات این‌که خانواده یا رئیس شما متوجه ارزشمند بودن شما نمی‌شود از این‌جا نشات می‌گیرد که آن‌ها آن‌قدر گرفتارند که متوجه این موضوع نمی‌شوند. بنابراین ترس را کنار بگذارید و حرف بزنید.

قرار نیست در نقش فردی ظاهر شوید که همیشه از اوضاع شکایت دارد بنابراین بهتر است به خوبی توضیح دهید که گاهی اوقات حس می‌کنید که ارزش‌های شما دست کم گرفته می‌شود.

منبع: forbes ،trulymadlydeeplyhappy ،thebalance

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۴۶۳)
Mahdinaseri
Mahdinaseri
۰۸:۲۱ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۴

ممنون از مقالات خوبتون

powerful_user
powerful_user
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۱

:)

powerful_user
powerful_user
۱۸:۲۹ - ۱۳۹۸/۰۴/۱۱

عالی

mohammadbibak
mohammadbibak
۰۸:۰۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴

عالی

Amir85
Amir85
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷

راجب استخراج بيت كوين چيزي شنيدي?
قيمت هر بيت كوين 7000دلاره كه به پول ما ميشه حدود 100ميليون تومن??
⛏⛏براي استخراج بيت كوين فقط به يك لپ تاب يا كامپيوتر متصل به اينترنت نياز
داريد?

اگه اين شرايطو داريد
از همين الان شروع كنيد به كسب درآمد??
بدون هيچ سرمايه ايي ?فقد با داشتن لپ تاب يا كامپيوتر متصل به اينترنت ميتونيد با روشن گذاشتن نرم افزار مخصوص اين كار((مرورگر مخصوص شركت كروم)) شروع به استخراج كنيد?
?مرورگر کارپیتو تب بروزر بطور خودکار و بدون نیاز به کاری از سمت شما ، از قدرت CPU شما برای حل معادلات ریاضی بلاک های
بیت کوین استفاده میکند و در عوض به شما بیت کوین میدهد.
?برای اینکار کافی است بر روی لینک زیر که مخصوص لب تاب و کامپیوتر است کلیک کنید.بعد روی DOWNLOAD CRYP TO TAB BROWSERکلیک کنید تا نرم افزار دانلود شود. سپس نرم افزار را اجرا کنید و بر روی ایکون کریپتو تب که در گوشه سمت راست صفحه هست کلیک کنید و از استخراج بیت کوین لذت ببرید.
https://get.cryptobrowser.sit e/2497649