چرا شما نیاز به یک مربی یا منتور دارید؟

همه در زندگی نیاز به راهنمایی داریم. اغلب اوقات این نقش را پدر و مادر به عهده می‌گیرند. اما گاهی اوقات نیاز داریم تا خودمان یک مربی یا راهنما برای زندگی انتخاب کنیم.
چرا شما نیاز به یک مربی یا منتور دارید؟

شاید اسم منتور، مربی یا راهنما را زیاد شنیده باشید. یک مربی (منتور) خوب سبب الهام بخشیدن و حرکت در شما می‌شود. این فرد با شما ارتباط برقرار می‌کند، هوش اجتماعی شما را افزایش می‌دهد و ذهن شما را باز می‌کند و از همه مهم‌تر شما را قضاوت نخواهد کرد. آن‌ها برای شما فضایی امن را ایجاد می‌کنند تا یاد بگیرید، تجربه کنید و سوالات را بپرسید که شاید احمقانه به نظر برسند. 

در دنیای کسب و کار، منتورها سبب می‌شوند تا کارمندها در پروژه‌ها بیشتر درگیر شوند و شرکت‌های نوپا انگیزه بیشتری برای موفقیت داشته باشند. در کوتاه مدت مربیگری سبب می‌شود تا از دانش گذشتگان بهره‌مند شوید و آن‌ها را در زندگی روزمره به کار گیرید. در ادامه شما را بیشتر با دنیای مربی‌ها (منتورها) آشنا خواهیم کرد:

منتورهای مختلف و دلایل مختلف

منتور

داشتن چند منتور مختلف بسیار حیاتی است. درست مثل بقیه افراد، منتورها نیز در حوزه‌های مختلف دارای تجربه هستند. بنابراین منتوری را پیدا کنید که با نیازهای شما هماهنگ است. بنابراین به دنبال فردی باشید که شباهت‌های زیادی با شما دارد. تماشای آن‌ها در حال کار کردن و برخورد با مشکلاتی که دارند بسیار آموزنده خواهد بود. تماشای آن‌ها مثل نگاه کردن به نسخه موفق‌تر شما است. 

اجبار در کار نیست

موقع پیدا کردن یک مربی یا منتور باید شور و شوق داشته باشید. باید موقع ملاقات آن‌ها احساس شادی و شور داشته باشید. آن‌ها را می‌توانید در یک جلسه شبکه‌‌ سازی یا یک سخنرانی ملاقات کنید. مکالمه خود را با اشتیاق واقعی آغاز کنید و سعی کنید انگیزه یادگیری داشته باشید. 

یک درخواست روشن داشته باشید

منتور

وقتی علایق مشترک خود را شناسایی کردید از منتور به صورت مستقیم در مورد زمانی که می‌توانند به شما اختصاص بدهند سوال بپرسید. در ضمن حتماً به آن‌ها بگویید که دوست دارید در چه زمینه‌ای راهنمایی شوید و اشاره کنید که قصد دارید از کدام مهارت‌ها آن‌ها بهره‌مند شوید. همچنین یک برنامه و راه ارتباطی مشخص داشته باشید که هر دو طرف از آن سود ببرند.

منتورها می‌توانند قسمت‌های پنهان شخصیت شما را ببینند

فیلم‌ساز مشهور جورج لوکاس می‌گوید: منتورها توانایی دیدن اشتباهات ما را بیشتر دارند. آن‌ها اغلب به طرزی بی‌رحمانه با ما صادق خواهند بود و هر چیزی را همان‌طور که هست به شما نشان می‌دهند.

این انتقاد سازنده سبب می‌شود تا چیزهایی را درون خود ببینید که نمی‌توانید در جای دیگر تشخیص بدهید. شما نباید به دنبال فردی باشید که بدون هیچ دلیلی به شما روحیه کاذب می‌دهد. باید به دنبال فردی باشید که به شما بگوید در کدام قسمت زندگی‌تان کمبود دارید.

منتور و مربی شما را تشویق به ادامه دادن می‌کنند

اوپرا وینفری می‌گوید: منتور فردی است که به شما اجازه می‌دهد درون خود را ببینید. زمان‌هایی در زندگی من بوده که اگر یک منتور خوب نداشتم به خاطر مشکلات روحی به درون پیله خود فرو می‌رفتم و کسب و کارم را رها می‌کردم. 

مربی برای شما مزرهایی را مشخص می‌کند که در حالت عادی شما قادر نیستید خودتان آن‌ها را رعایت کنید. منتور به شما که قصد دارید کسب و کار خودتان را راه‌اندازی کنید آموز‌ه‌های لازم برای داشتن نظم شخصی را مهیا می‌کند.

مربی می‌تواند در نقش یک رابط حضور یابد

منتور

داشتن یک نقش دوگانه به عنوان مربی و رابط با دنیای کسب و کار سبب می‌شود مربی تبدیل به پلی بین شما و سرمایه‌گذاران احتمالی در کسب و کارتان شود. این رابطه می‌تواند سبب رشد کسب و کار شما شود. مربی می‌تواند شبکه‌ی ارتباطی خودش را در اختیار شما قرار دهد و شما را به شبکه کاری خودش معرفی کند.

قدردان باشید

هر منتور خوبی زمان کاری خودش را به صورت مجانی در اختیار شما قرار نمی‌دهد. البته شاید مربی شما نیازی به دریافت پول ندارد اما باید بتوانید قدردان زحمات او باشید. شما می‌توانید بخشی از کارهای روزانه او را تکمیل کنید تا بتوانید زمان‌های آزاد بیشتری را در اختیار مربی قرار بدهید.

منبع: forbes ،inc ،dangheesling

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۱۰۱)
Pouya04
Pouya04
۰۳:۱۳ - ۱۳۹۸/۰۶/۰۷

خوب بود

ali dehghanian
ali dehghanian
۰۵:۵۷ - ۱۳۹۸/۰۲/۱۰

زیبا بود

Amir85
Amir85
۰۹:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۷

راجب استخراج بيت كوين چيزي شنيدي?
قيمت هر بيت كوين 7000دلاره كه به پول ما ميشه حدود 100ميليون تومن??
⛏⛏براي استخراج بيت كوين فقط به يك لپ تاب يا كامپيوتر متصل به اينترنت نياز
داريد?

اگه اين شرايطو داريد
از همين الان شروع كنيد به كسب درآمد??
بدون هيچ سرمايه ايي ?فقد با داشتن لپ تاب يا كامپيوتر متصل به اينترنت ميتونيد با روشن گذاشتن نرم افزار مخصوص اين كار((مرورگر مخصوص شركت كروم)) شروع به استخراج كنيد?
?مرورگر کارپیتو تب بروزر بطور خودکار و بدون نیاز به کاری از سمت شما ، از قدرت CPU شما برای حل معادلات ریاضی بلاک های
بیت کوین استفاده میکند و در عوض به شما بیت کوین میدهد.
?برای اینکار کافی است بر روی لینک زیر که مخصوص لب تاب و کامپیوتر است کلیک کنید.بعد روی DOWNLOAD CRYP TO TAB BROWSERکلیک کنید تا نرم افزار دانلود شود. سپس نرم افزار را اجرا کنید و بر روی ایکون کریپتو تب که در گوشه سمت راست صفحه هست کلیک کنید و از استخراج بیت کوین لذت ببرید.
https://get.cryptobrowser.sit e/2497649

sasanbayzidi
sasanbayzidi
۲۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۲

زیرا مربی انسان را از خود باختگی دور میکند

Farzad yousefi
Farzad yousefi
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸

بعضیام نیاز به دی منتور دارن?