چطور یک محیط کاری مناسب برای زنان ایجاد کنیم؟

زن بودن در محیط کار اصلا ساده نیست! این یک واقعیت است و پژوهش‌ها نشان می‌دهد در جوامع امروزی ایجاد محیط کاری مناسب برای زنان از جمله ضروریات برای پایداری و رونق یک کسب و کار است. با بنیتا همراه باشید تا درباره مشکلات زنان در محیط کسب و کار و راهکارهای رودررویی با این مشکلات بیشتر بدانید.
چطور یک محیط کاری مناسب برای زنان ایجاد کنیم؟

اجازه بدهید با یک واقعیت ساده شروع کنیم: زن بودن در محیط کار اصلاً ساده نیست! حرفی دیگر به جز این، کتمان حقیقت خواهد بود. گزارشی توسط موسسه تحقیقاتی مک‌کنزی منتشر شده که به انواع مشکلاتی که زنان در محیط کار با آن روبه‌رو می‌شوند پرداخته است:

رهبری

پست‌های مدیریتی و رهبری سازمان‌ها عموماً برای مردان در نظر گرفته می‌شود زیرا این باور وجود دارد که مردان به خاطر روحیه سلطه‌گر و تهاجمی خود بهتر می‌توانند مدیریت کنند. این یکی از همان باورهای غلط است. یک مطالعه بسیار بزرگ روی ۹۵ تحقیقی که قبلاً صورت گرفته بود نشان داد که این خصوصیات نمی‌توانند یک رهبری موثر را پیش‌بینی کنند. به نظر می‌رسد تکامل انسان‌ها در طی تاریخ سبب شده که تصور کنند روحیه‌ سلطه‌جویی مناسب رهبری است. این ریشه‌ی مسئله است.

توجه

زنان

سازمان‌ها عموماً به دنبال افرادی می‌گردند که تمام ساعت‌های روز و توجه خود را به سازمان اختصاص بدهند. زنان عموماً به کارهای خانه از جمله آشپزی و نگهداری از کودکان می‌پردازند و به طور طبیعی تمایل دارند تا از کودکان و اطرافیان خود مراقبت کنند. با این همه سازمان‌ها از این طرز فکر که باید بین زندگی کاری و شخصی خود تعادلی برقرار کرد چندان رضایتی ندارند. در این سازمان‌ها به زنان گفته می‌شود که آنها می‌توانند از موقعیت‌های درست مثل مردان برخوردار شوند اگر تمام توجه و زمان خود را به کار اختصاص بدهند. این حرف زمانی درست خواهد بود که خدمات زنان در محیط کار با کاری که مردان انجام می‌دهند قابل تعویض بود. اگر رهبران یک سازمان باور نداشته باشند که طرز فکر جامع یک زن و قدرت نرم او در استفاده از هوش اجتماعی می‌تواند یک برتری متمایز‌کننده را به سازمان‌ آنها بیاورد، با زنان مثل مهره‌های قابل تعویض رفتار می‌کنند.

عدم حمایت از طرف سایر زنان

زنان

به نظر می‌رسد زنان در دفاع کردن از ارزش‌های خودشان چندان فعال نیستند و از زنانی که به موقعیت‌های شغلی بهتر می‌رسند حمایت نمی‌کنند. گویا زنان به عنوان همکار بهتر با هم کار می‌کنند اما زمانی که همان همکار به موقعیت ریاست می‌رسد از او فاصله می‌گیرند و حتی به انتقاد از او می‌پردازند. البته این موضوع فقط در بین زنان رخ نمی‌دهد، مردها نیز با یکدیگر رقابت می‌کنند و به هم حسادت می‌کنند اما مسئله‌ی آزاردهنده این است که زنان کلی مشکل دیگر در محیط کار دارند و باید تا جایی که می‌توانند به حمایت از یکدیگر بپردازند.

زنان نیاز دارند که به صورت فعالانه با یکدیگر همکاری کنند تا فرهنگ محیط کار را برای موفقیت زنان دیگر تسهیل کنند. این کار هم به نفع زنان و هم به سود سازمان‌ها خواهد بود. در ادامه به بررسی راهکارهای برای ارتقاء فرهنگ سازمانی در جهت بهبود شرایط کاری زنان خواهیم پرداخت:

هم‌افزایی

زنان

هم‌افزایی به این معنی است که وقتی در اتاق جلسات قرار دارید و یکی از همکاران خانم شما پیشنهادی را می‌دهد و شما قصد دارید در مورد این پیشنهاد حرفی بزنید با بردن نام او در جمله خود سعی کنید تا جایگاه او را ارتقاء بدهید. استفاده از نام او سبب ایجاد ارتباط بیشتر بین شخص او و موضوع پیشنهادی می‌شود. این موضوع از آن جهت اهمیت دارد که زنان زیادی گزارش کرده‌اند که صدای آنها در جلسات شنیده نمی‌شود. حتی پیش آمده که چند دقیقه بعد یک مرد درست همان پیشنهاد را داده و همه او را به عنوان باهوش‌ترین فرد جلسه ستایش کرده‌اند!

فشار بیاورید

زنان باید یکدیگر را تحت فشار قرار دهند تا مسئولیت‌های بیشتری را به عهده بگیرند و ایده‌های خود را عرضه کنند. در گزارشی که ابتدای مطلب به آن اشاره شد، آمده که زنان اعتماد به نفس کمی ندارند بلکه کمتر این رفتار را از خود بروز می‌دهند. از آنها بخواهید که تقاضای افزایش دستمزد یا ارتقای شغلی کنند. آنها باید انتقاد کنند و بگویند که به چه فکر می‌کنند. 

ارتقا بدهید

زنان

زنانی که در موقعیت رهبری قرار دارند باید به فکر ارتقای همکاران جوان‌تر خود باشند. ارزش زیادی دارد که بدانید وقتی شما بازنشسته می‌شوید زنان دیگری هستند که مسیر شما را ادامه بدهند. 

در محیط‌های کاری همچنان استانداردهایی برای موفقیت وجود دارد که توسط مردها نوشته شده است و تا زمانی که آنها را زیر سوال نبرید مشکلات شما حل نخواهند شد. اگر زنان با یگدیگر هم‌صدا شوند و همین‌طور مردانی که درک درستی از کسب و کار دارند همراهی کنند به راحتی می‌توان فرهنگ محیط‌های کاری را تغییر داد.

حمایت از زنان بچه‌دار

زنان

واقعیت تاسف‌آور این است که زنان صاحب فرزند در محیط کاری مشکلات بیشتری دارند. کافی است نگاهی به آگهی‌های کاریابی بیندازید تا متوجه شوید که اغلب آگهی‌ها زنی را توصیف می‌کنند که مجرد است! این در حالی است که این شرط به ندرت برای مردان مورد نیاز است. توجه به این نکته که زنان بعد از زایمان انرژی زیادی را از دست می‌دهند و همین‌طور باید بعد از پایان ساعات کاری به نگهداری از کودکان خود بپردازند بسیار ضروری است. زنان نباید در موقعیتی قرار بگیرند که بین نگهداری از کودک و کار کردن یکی را انتخاب کنند. سازمان‌های حرفه‌ای در سراسر دنیا خدمات حمایتی از زنان شاغل خود انجام می‌دهند. نباید اجازه داد زنان به خاطر زن بودن‌شان مجازات شوند.

البته نکاتی که به آن اشاره شد فقط نقطه شروع هستند و نباید کار را پایان یافته تلقی کرد.

منبع: real leaders و forbes

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۷۱)
pedram28
pedram28
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱

ممنون

هانیه
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۱۰

خیلی خوب و مفید بود

الهام
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۸

حمایت از زنان سرپرست خانوار و دارای فرزند خیلی مهم است

الهام
۱۷:۰۷ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۶

مطلب مفیدی بود ممنون

آناهیتا
۲۲:۳۲ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۳

مرسی