زنان این قشر از جوامع بیشترین فریب خوردگان جهانند!

این که در هزاره‌ی سوم زندگی انسانی، هنوز هستند زنانی که ناخواسته و به رغم میل باطنی خود فریب می‌خورند نشان می‌دهد که حتی مکتب فکری و فلسفی فمینیسم هم نتوانسته است آدمی را نسبت به حقوق زنان قانع و مجاب کند.
زنان این قشر از جوامع بیشترین فریب خوردگان جهانند!
Credit: Brit

حالا دیگر سال‌های سال است که بشر می‌تواند به مدد علم و دانش مشت فریب دهندگان قهار زنان شاغل در هر حرفه و شغلی را باز کند؛ خواه آن زنی که گول می‌خورد در مراحل نخستین کار خود باشد و خواه کارکشته و کاربلد پیشه‌اش باشد.

در پژوهش و بررسی صورت گرفته در وب‌سایت lllicitEncounters مشخص شده است که هنوز و همچنان حرفه و شغلی در جهان وجود دارد که زنان فعال و مشغول در آن بیش از دیگران فریب می‌خورند.

زنان

Credit: Mark Manson

در سال ۲۰۱۶ میلادی تحقیقی نشان داد که مردان در مشاغلی مانند مالی، هوانوردی و مراقبت‌های بهداشتی بیشترین میزان رابطه و ارتباط را با دیگران برقرار می‌کنند، زنانی که خود را خانه‌دار و خانم خانه می‌دانند هنوز و همیشه قربانی فریب دیگران می‌شوند. به گفته و تصریح آمار و ارقام موجود در این سایت ۲۰ درصد جمعیت شرکت کننده در این تحقیق اذعان کرده‌اند که دست کم یک بار گول و فریب خورده‌اند.

این که چرا چنین وضعی حاکم است باید گفت که از ۱۰۰۰ زن شرکت کرده در این بررسی ۳۰ درصد علت فریب‌خوردگی خود را به دلیل تنهایی و تنها بودن خود ذکر کرده‌اند و این در حالی است که ۲۷ درصد آن‌ها بر این باور بوده‌اند که به رغم هوش و ذکاوت مردانه‌ای که در خود سراغ داشته‌اند باز در دام مستحکم نیروی جنسی گرفتار شده‌اند.

کریستین گرانت، که خود را به عنوان سخنگوی این پژوهش معرفی کرده است، می‌گوید: «زنانی که فریب می‌خورند از ناحیه‌ی غرور، نفس یا شهوت دستخوش این ماجرا نشده‌اند بلکه در حقیقت، چوب تنهایی خود را خورده‌اند که تنهایی آن‌ها به طور مشخص ناشی از نبود رضایت از ازدواج بوده است.»

زنان

Credit: YourTango

وی می‌افزاید: «پدیده‌ی تنهایی در زنان خانه‌دار بغرنج و پیچیده است زیرا عملا به مدت چندین و چند ساعت با تنهایی و خلوت خویش سر می‌کنند و فقط زمانی از تنهایی درمی‌آیند که شوهرانشان در کنار آنان حضور داشته باشند.»

نتایج این تحقیق برای مردان اندکی متفاوت است چراکه مردان سوای از غفلت و بی‌توجهی که عامل عمده فریب‌خوردگی آن‌ها است تصمیم‌های به اصطلاح مردانه‌ای می‌گیرند که سبب می‌شود به رغم برخورداری از شخصیت مستقل، هوش و ذکاوت و بهره‌مندی مالی بیشترین میزان فریب را به چشم خود ببینند.

گرانت می‌گوید: «نتایج به دست آمده نشان می‌دهند که مردان برای سرکوب کردن خود و به قول معروف گرفتن زمام اختیار زندگی، به زحمت و محنت بسیاری می‌افتند. یعنی همه نوع مرد از بالابلند گرفته تا باهوش و حتی دولتمرد از این قبیل فریب‌ها می‌خورند یا دست کم معتقدند که استعداد فریب خوردن را دارند. مردها چون همیشه به قول قدیمی‌ها به دنبال آب سرد و نان گرم خود بوده‌اند و برای رسیدن به این‌ها رابطه‌های بی‌شماری با این و آن برقرار می‌کنند درصد فریب خوردگی بیشتری نیز دارند.»

اوایل سال جاری میلادی یک سایت استرالیایی با انتشار گزارش و یافته‌های یک تحقیق فاش کرد که به طور میانگین زنانی که در ازدواج فریب می‌خورند در جای دیگری درگیر رابطه‌ی نامشروع جنسی هستند. همچنین در زمینه‌ی خیانت زن به شوهر به طور متوسط زنان متاهل ۲۹ ساله بیشترین گرایش را به مقوله‌ی خیانت با وجود هفت تا هشت سال گذشت از مدت زمان ازدواج خود داشته‌اند.

درست است؛ ظاهرا خارش هفت ساله درست است! همان خارشی که بیلی وایلدر، فیلم‌ساز آمریکایی، فیلمی با همین نام بر اساس آن در سال ۱۹۵۵ ساخت. در این فیلم مردی متاهل ساکن نیویورک خانواده‌ی خود را برای تعطیلات به مسافرت می‌فرستد و برای پول در آوردن در محل کارش که یک دفتر انتشاراتی است می‌ماند. روز بعد که به آپارتمان خود برمی‌گردد متوجه می‌شود که به جای همسایه قبلی، دختر جوان جذابی (مرلین مونرو) جایگزین شده‌ است. به صورت اتفاقی، دختر آن شب به خانه‌ی مرد دعوت می‌شود.

زنان

Credit: Cracked

فردای آن روز در محل کار، خیال زن همسایه، مرد میانسال را رها نمی‌کند. اتفاقا روانشناسی به محل کار مرد می‌آید که می‌خواهد کتابی را با این ایده چاپ کند که مردان متاهل میانسال در سال هفتم ازدواجشان دچار خارش می‌شوند؛ همان خارش هفت ساله!

منبع: nowtolove

شما باید وارد شوید تا بتوانید پاسخ دهید.

نظرات (۲۸)
hedaiat
hedaiat
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۶

ما دوست داریم کسانی را که
عاقل، دانا، فهمیده، خویشتن دار و... باشد

pedram28
pedram28
۱۷:۳۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۲۱

ممنون

morgan72
morgan72
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۹

این خصوصیت اغلب خانم هاست که به خاطر احساساتی بودن زودتر فریب میخورند...

احسان
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۸

در مورد زنانی که در هوانوردی کار میکنند درسته،چون در محل کارم میبینم

آزاده
۱۷:۰۶ - ۱۳۹۶/۰۶/۰۶

ممنون از مقاله تون